Opiekacze

W przypadku opiekacza pieczywo kładziemy na jednej płycie grzejnej i przyciskamy je drugą płytą. Opiekacz umożliwia zaserwowanie ciepłych kanapek z serem.

Obudowa opiekacza

Wybór opiekacza warto zacząć od wskazania materiału, z którego ma być zbudowana jego obudowa. Do wyboru mamy opiekacze metalowe i plastikowe.
Zaletą opiekaczy plastikowych jest przede wszystkim ich niska cena. Wadą obudowy plastikowej jest jej mała odporność na uszkodzenia. Ponadto, jeśli będziemy w sposób ciągły przez długi czas używać takiego opiekacza, modele słabsze jakościowo mogą zacząć się w pewnych miejscach przetapiać.
Opiekacze z metalu są zdecydowanie bardziej solidne. Ich obudowa nie pęknie nawet po upadku z kuchennego blatu. Są też bardziej eleganckie. Doskonale pasują do nowoczesnej kuchni.

Typ powłoki

Jest to jeden z najważniejszych elementów opiekacza, od którego zależy jakość przygotowanych potraw, a także komfort użytkowania. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej powłoki, jedzenie nie będzie przywierać do płyt grzewczych, a ich umycie zajmie kilka chwil. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie teflonowej powłoki.

Moc

W przypadku opiekaczy, jak i innych urządzeń elektrycznych, większa moc oznacza szybsze przygotowanie kanapek. Najczęściej producenci wypuszczają na rynek modele dysponujące mocą od 600 W do 1300 W. Jednak w przypadku przygotowywania domowych posiłków do komfortowego użytkowania wystarczy moc o wartości 700-800 W.
Przydatną funkcją jest regulacja mocy, która może okazać się istotna w przypadku opiekania różnego rodzaju pieczywa czy produktów spożywczych.

Nie ma produktów spełniających kryteria.